Tegoroczne wakacje, dzieci i młodzież z Wołowna miała możliwość spędzić w miły i atrakcyjny dla nich sposób. Z dniem 8 lipca br. ruszyła Świetlica Wiejska nad którą opiekę sprawuje Gminny Ośrodek Kultury w Jonkowie. Opiekunem podczas zajęć była Joanna Drężek.

Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu, tj.: poniedziałek, środa i piątek w godzinach od 10:00 do 13:00. Inna forma spędzania wakacji cieszyła się dużym powodzeniem, wśród dzieci oraz ich rodziców. Średnio w każdych zajęciach uczestniczyła 15stka dzieci.  

W trakcie trwania zajęć odbyliśmy dwie wycieczki rowerowe, wybraliśmy się na piknik nad jezioro w Bałągu oraz prawie każdego dnia zajęć, choć przez chwilę wspólnie bawiliśmy się na boisku wiejskim w Wołownie; grając w piłkę nożną, piłkę siatkową, zbijaka czy ringo. Dużą przyjemność dzieciom sprawiły dwa ogniska, które wspólnie przygotowaliśmy. Odbyliśmy wiele ciekawych spacerów po najbliższej okolicy naszej miejscowości.

Zajęcia plastyczno – techniczne również cieszyły się powodzeniem. Wspólnie bawiliśmy się masą solną, z której powstały piękne aniołki oraz ramki na zdjęcia. Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia malowania po szkle. Na talerzach i kubkach, które dzieci przyniosły powstały piękne zdobienia. Przy podziale na dzieci młodsze i starsze powstały kolaże pt. „Wakacyjny wypoczynek” z wykorzystaniem różnych form plastycznych oraz innych materiałów takich jak papier toaletowy, wstążeczki, kamienie, liście czy kwiaty. Innego dnia zajęć, zabawiliśmy się w budowlańców – naszym zadaniem było zbudowanie domu z tektury, który później wspólnie pomalowaliśmy farbami. Dodam, że atrakcją dla dzieci (zwłaszcza młodszych) było to, że korzystały przy malowaniu z „profesjonalnych” pędzli malarskich.

Wspólnie przygotowaliśmy listę zakupów, które trzeba było poczynić, aby przygotować gofry. Każde dziecko otrzymało zadanie do wykonania, tak, aby każdy miał wkład w przygotowanie posiłku, jakim były gofry.

W sierpniu odbyły się zajęcia muzyczne - karaoke. Dzieci, choć, na początku nieśmiałe i skrępowane, pod koniec pobudzone muzycznie prezentowały solowe utwory. Niejednokrotnie towarzyszyła im nawet choreografia taneczna J. Do tej pory bardzo miło wspominają ten dzień i już planują kolejne takie zajęcia.

Na wyposażeniu świetlicy w Wołownie jest stół do tenisa stołowego oraz piłkarzyki. W każdej wolnej chwili, dzieci z nich korzystały.

We wrześniu zapraszamy dzieci na dalsze zajęcia, które będą się odbywały również trzy razy w tygodniu, tj.: poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 15:30 – 18:30. W trakcie tych zajęć będzie możliwa pomoc w nauce, czy odrabianiu lekcji.

Joanna Drężek