Tegoroczne ferie zimowe, dzieci i młodzież z Wołowna miała możliwość po raz kolejny spędzić w miły i atrakcyjny dla nich sposób. W okresie od 26 stycznia br. do 6 lutego br. odbywały się zajęcia opiekuńcze w Świetlicy Wiejskiej. Opiekunem podczas zajęć była Joanna Noga.

ferie zimowe 2015 3 20160623 1871781406Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 15:00 do 18:00/19:00. Alternatywna forma spędzenia ferii cieszyła się dużym powodzeniem, wśród dzieci i młodzieży naszej miejscowości. Średnio w każdych zajęciach uczestniczyło 15. dzieci.

W trakcie trwania zajęć odbyliśmy trzy wycieczki do Olsztyna, tj.: Figlolandia, kino Helios oraz lodowisko. Dużą przyjemność dzieciom sprawiło też ognisko na śniegu, które wspólnie przygotowaliśmy. Po posileniu się kiełbaską mieliśmy siły, by stoczyć bój na śnieżki. Szaleństwom na śniegu nie było końca.

Zajęcia plastyczno – techniczne również cieszyły się powodzeniem. Wspólnie bawiliśmy się papierem, wykonując interesujące kartki walentynkowe. Przeprowadziłam również zajęcia kulinarne. Dzieci, samodzielnie, według receptury przygotowały gofry, które potem ze smakiem wspólnie zjedliśmy. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy w gry edukacyjne typu UNO, Dooble, Monopol.

W trakcie zajęć dzieciaki uczestniczyły w trzech wycieczkach. Pierwszego dnia ferii, 18stka dzieci udała się do kina Helios, gdzie mieliśmy rezerwacje na film dla dzieci pt.: „Miś Padington”, który niezmiernie się nam wszystkim podobał. Następnie, udaliśmy się posilić do MC Donald’s.  Kolejna wycieczka zorganizowana została z myślą o starszych dzieciach i młodzieży, w trakcie której każdy mógł dać popis swoich zdolności w „tańcu na lodzie” J. Spędzenie popołudnia na lodzie było miłym zaskoczeniem oraz przyjemnością dla naszej młodzieży. Na ostatni wyjazd wybraliśmy się do Figlolandii, gdzie już najmłodsze dzieciaki oddawały się zabawie i uciechom, korzystając z wielu atrakcji salonu zabaw.

Odbyły się również zajęcia muzyczne - karaoke. Dzieci, choć, na początku nieśmiałe i skrępowane, pod koniec pobudzone muzycznie prezentowały solowe utwory. Niejednokrotnie towarzyszyła im nawet choreografia taneczna J. Do tej pory bardzo miło wspominają ten dzień i już planują kolejne takie zajęcia.

W wyposażeniu świetlicy w Wołownie jest stół do tenisa stołowego, bilard, konsola PS3, dwa komputery, rzutnik wraz z ekranem multimedialnym oraz piłkarzyki. W każdej wolnej chwili, dzieci z nich korzystały.

Po feriach zapraszamy dzieci na dalsze zajęcia, które będą się odbywały trzy razy w tygodniu, tj.: poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 15:30 – 18:30. W trakcie tych zajęć będzie możliwa pomoc w nauce, czy odrabianiu lekcji oraz wspólna zabawa.

Joanna Noga