Ferie w świetlicy, po mimo braku śniegu, były bardzo udane. Pierwszy dzień był dość nudny, ponieważ było to przedstawienie planu na ferie. Z każdym kolejnym dniem było tylko lepiej.

20160224We wtorek graliśmy wspólnie na komputerach, a także uczyliśmy się działać w programach graficznych np. Paint oraz Gimp. Dzieci były bardzo zaciekawione i świetnie się bawiły.

Kolejnego dnia znów artystycznie tylko w inny sposób, bo robiliśmy witraże. Wyszło nam małe zoo na szybkach.  W czwartek wyjechaliśmy do kina do wyboru mieliśmy dwa filmy: „Alvin i wiewiórki ; Wielka wyprawa” oraz „Moje córki krowy”.  Z obu filmów wyszliśmy zadowoleni. Na koniec tygodnia robiliśmy obrazy zimy, po to aby choć trochę zagościła w te ferie. Kolejny tydzień to przygotowania do karnawału.

W poniedziałek zrobiliśmy maski karnawałowe, które przydały nam się w piątek. We wtorek musieliśmy zrezygnować z ogniska z powodu deszczu, ale to nie przeszkodziło nam w dobrej zabawie. Zrobiliśmy sobie hot-dogi amerykańskie  i do tego śpiewaliśmy na karaoke. W środę oglądaliśmy „ W głowie się nie mieści” był to świetny film, pełen refleksji oraz robiliśmy wspólnie sałatkę owocową. Kolejny dzień to Tłusty Czwartek z tej okazji zrobiliśmy gofry i graliśmy w gry planszowe. Podsumowaniem był bal choinkowo -karnawałowy . Tańczyliśmy w naszych maskach oraz oglądaliśmy zdjęcia z całych ferii. 

J.N.