Wśród licznych atrakcji jakie miały miejsce podczas ferii w świetlicy, dzieci wielokrotnie wyjeżdzały do Olsztyna. I tak naszą podróż rozpoczęliśmy wyjazdem do olsztyńskiego aquaparku. Pośród wielu ciekawostek Aquasfery największą popularnością cieszyły się: zjeżdżalnia, oraz mata z przeszkodami na dużym basenie.

ferie zimowe 2015 6 20160622 1316399381Kolejnym wyjazdem była wizyta w Warmiolandii, gdzie zgłębialimy tajniki eksperymentów podczas warsztatów Ryzyk-Fizyk. Po nabyciu wiedzy z fizyki i chemii nadszedł czas na zapoznanie się z tym co kryje tamtejszy mega plac zabaw. Dzieci jezdziły samochodzikami, zjeżdżały na zjeżdzalni, korzystały z gigantycznych torów przeszkód. Pierwszy tydzień ferii zakończylismy zabawą na świeżym powietrzu, piekliśmy kiełbaski i zjeżdżaliśmy na sankach.

W drugim tygodniu pojecheliśmy do kina Helios na „Pingwiny z Madagaskaru”, po bajce wszyscy wybraliśmy się do biblioteki Abecadło znajdującej się  w C.H.  AURA.

Nasze dwutygodniowe ferie zakończyliśmy nocną wyprawą do olsztyńskiego obserwatorium. Niestety oglądanie nocnego nieba zostało odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne, zamiast tego poszliśmy na lodowisko. Choć było zimno humory i uśmiechy nie znikały z dziecięcych twarzy.

„Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba...”

(Algernon Charles Swinburne)

M.S.