W styczniu dzieci sklejały i malowały anioły z postanowieniami noworocznymi. Dużo pracy i energii dzieci włożyły w utworzenie kart kalendarza na nowy rok. Z gałązek oklejanych sztucznym śniegiem powstały zimowe drzewka.

W poniedziałki cyklicznie odbywały się zajęcia z Panią Danusią, która cierpliwie odkrywa przed uczestnikami zajęć tajemnice robótek na drutach.

Przed dniem Babci i Dziadka dzieci pracowały malując piękne kartki okolicznościowe oraz wypiekając i dekorując serduszka z ciasta słodkiego oraz słonego. Oczywiście na koniec zostały pięknie zapakowane aby pełnić rolę upominków. W styczniu zgodnie z planem wprowadzone zostały elementy ruchu rozwijającego. Jeszcze przed feriami dzieci wyklejały przestrzenne obrazki z kolorowych kółeczek.

Ferie 2017

Podczas ferii zimowych w Jonkowie codziennie odbywały się zajęcia podczas których dzieci i młodzież wypoczywali podczas zorganizowanych zajęć. W pierwszym tygodniu ozdabiane były maski karnawałowe i malowane aniołki ze sklejki. Podopieczni sklejali miniaturowe domki kartonowe i tworzyli makietę. Mieli możliwość wyrobienia mydełek z bazy glicerynowej, samodzielnie barwiąc i nadając kształt w wybranych foremkach. Podopieczni świetlicy odkrywali swoje możliwości wokalne podczas karaoke. Dość licznie uczestniczyli w wyjeździe do kina gdzie obejrzeli bajkę „Sing”.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy zajęciami kulinarnymi. Z wypieczonych z ciasta czekoladowego domków utworzone zostało miasteczko. Po opruszeniu białym cukrem pudrem wyglądało naprawdę bajecznie. Podczas kolejnych zajęć dzieci zrobiły bałwanki ze sztucznego śniegu z kolorowymi czapeczkami z włóczki oraz ozdobne drzewka kawowe. Zgodnie z planem odbyła się wycieczka do Warmiolandii gdzie podopieczni aktywnie spędzili ponad dwie godziny. Na zakończenie ferii w spokojnej atmosferze wspólnie malowaliśmy i ozdabialiśmy drewniane serduszka. Dzieciom i młodzieży serdecznie dziękuje za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne zajęcia.

MT