Kolejne tygodnie wakacji podopieczni z Godek spędzili bardzo aktywnie! Odbyły się zajęcia manualne; młodzi ludzie zrobili breloczki ze sklejki, sklejali ozdobne torebki i pudełeczka. Dzieci z Godek i Jonkowa podczas zajęć poznały owoce tropikalne, przy czym nie wszystkie smakowały. Bardzo podobały się zajęcia gdzie wykonywane były były pajacyki z kolorowych piłeczek.

W dniach 25-26 lipca 2013 odbył się biwak w Godkach. Pieczołowicie rozstawiane namioty nie przydały się jednak nawet na chwilę. Nie było czasu na drzemkę, ponieważ nocą odbyły się podchody. Po powrocie młodzież rozpaliła ognisko i wszyscy upiekli sobie "kolację". Przez dalszą część nocy trwały zabawy z użyciem latarek a starszym udało się nawet pośpiewać. Nad ranem wszyscy bawili się w zabawy pamięciowe i pomimo zmęczenia dwie osoby pobiły rekord pamięciowy. 

Rano namioty, które nie znalazły zastosowania zostały złożone a dzieci rozeszły się do domów. Starsza młodzież zgodnie z umową pomogła w uporządkowaniu placu zabaw i świetlicy.
Podopieczni z Godek i Jonkowa wolny czas spędzali również na basenie, w kinie i parku linowym. Jeszcze nie myślą o szkole!

M.T.