Tegoroczne zajęcia wakacyjne odbywały się na powietrzu, na Błoniach w Jonkowie we wtorki i czwartki, natomiast zajęcia dla dorosłych odbywały się co tydzień w czwartek.

We wtorek 7 lipca rozpoczęliśmy cykl spotkań wakacyjnych od gier i zabaw integracyjnych z zachowaniem bezpiecznej odległości i innych zasad bezpieczeństwa. Na kolejnych zajęciach dla dzieci wykonane zostały szkice węglem. Odbyły się też zajęcia z linorytu, podopieczni poznali starą metodę graficzną uzyskując znaki graficzne poprzez dłutowanie w linoleum. Przeprowadzone zostały warsztaty garncarskie oraz tkackie, podczas których dzieci tkały na kanwie. W lipcu odbyły się zajęcia, na których dzieci bawiły się robiąc slimy fluorescencyjne oraz wykonując zadania sportowe w ciągu jednej minuty. Zbudowały też samodzielnie namiot tipi.

Dorośli natomiast w lipcu wykonali decoupage na gąskach ze sklejki, odnawiali bibeloty różnymi sposobami, ozdabiali chusteczniki masą super lekką oraz farbami akrylowymi. Odbyły się też warsztaty Powertex.