Drukuj

Wakacje, wakacje... Wszystko co dobre i miłe szybko się kończy. Niestety! Wakacje już za nami, jedyne co po nich pozostało to wspomnienia. Wspomnienia uczestników zajęć organizowanych przez świetlicę we Wrzesinie z całą pewnością na długo pozostaną w pamięci. Bowiem tegoroczne zajęcia letnie obfitowały w mnóstwo wydarzeń, spotkań integracyjnych i sportowych oraz zajęć plastyczno — rękodzielniczych.

Tradycyjnie, nasza świetlica uczestniczyła w wycieczce na ostródzki basen, kręgielnię czy do kina. Odbywały się zajęcia kulinarne, plastyczne, zabawy plenerowe i terenowe czy wyjazdy nad jezioro. Jedną z największych atrakcji była wizyta najprawdziwszego patrolu saperskiego który gościł na świetlicy w Godkach! Żołnierze poprowadzili pogadankę na temat niewybuchów które po dzisiejsze dni można znaleźć w naszych lasach, na łąkach, a nawet w stawach. Już wiemy co należy robić by nikomu nie stała się krzywda. Ale najlepsze było dopiero przed nami, bowiem mogliśmy zapoznać się z działaniem wykrywaczy metali, czy przymierzyć oryginalny rynsztunek saperski, a co odważniejsi próbowali w nim nawet biegać ! Jednak nam najbardziej podobały się zajęcia integracyjne podczas których gościliśmy w świetlicach naszej gminy.

I tak w Łomach nauczyliśmy się robić kredki z gałązek czy ozdoby z sianka. W Kawkowie bawiliśmy się w tworzenie ogromniastych baniek i odlewów gipsowych, w Godkach nauczyliśmy się robić piękne magnesy i pamiątkowe książki. My sami gościliśmy pozostałe świetlice na zajęciach z malowania kubków na których każdy mógł zaprojektować swoją własną, sygnowaną porcelanę. Nie lada atrakcją był również biwak z patrolem nocnym po okolicznych lasach wrzesińskich — kto nie był niech żałuje, kto był ten odważny :)

Była także wycieczka do Solca Kujawskiego organizowana przez sołectwo z Warkał, na którą zostały zaproszone dzieci ze świetlicy we Wrzesinie i z Godek. Stanąć oko w oko z najgroźniejszym dinozaurem to nie byle jaki wyczyn! Podczas minionych wakacji mogliśmy także sprawdzić swoje umiejętności koordynacyjne. A to podczas wizyty w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Pietraszewskich, gdzie do upadłego ćwiczyliśmy chodzenie na szczudłach, a wszystko przy okazji zajęć z pieczenia chleba i robienia masła. Świetne zajęcia przygotował pan Rafał Zasański który poprowadził grę w której uczestniczyła większość świetlic.

Pan Rafał zaangażował się także w przygotowanie i poprowadzenie Miniturnieju Sołectw, czy turnieju piłki nożnej, w którym drużyna z Wrzesiny zajęła zaszczytne i zasłużone, drugie miejsce. Jak widać, minione zajęcia wakacyjne obfitowały w mnóstwo atrakcji, teraz pozostaje nam już tylko czekać na kolejne lato, zatem do... następnego :)))

I.K.