Ferie zimowe to wymarzony czas zabawy na śniegu, ale pogoda nas zaskoczyła dodatnią temperaturą. Ferie rozpoczęliśmy 26 stycznia a skończyliśmy 6 lutego. Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. W pierwszym i drugim tygodniu ferii program został tak ułożony, aby wszystkie chętne dzieci miały możliwość z niego skorzystać.


ferie 2016 1 20160622 1635929140Malowanie aniołów dla starszych, malowanie kotków dla młodszych. Zajęcia manualne: wiosenne filcowe ptaszki. Gry komputerowe, gry planszowe.

Pierwszy tydzień podsumowaliśmy rodzinnym wyjazdem na basen do Dobrego Miasta. Drugi tydzień ferii skupiał się wokół ozdabiania doniczek, wazonów i pudełek dekoracyjną koronką, tasiemkami i sznurkiem. Zajęcia te cieszyły się wielkim zainteresowaniem przynosząc niebywałą frajdę z tworzenia swoich projektów.

Podczas ferii mieliśmy również możliwość wyjazdu do Olsztyna, do kina Helios na bajkę "Alwin i wiewiórki" oraz film "Wielka wyprawa". Nadmierną ilość energii spożytkowaliśmy w Warmiolandii, co było drugą atrakcja naszego dłuższego wyjazdu. W "tłusty czwartek" zrobiliśmy faworki. Był to bardzo słodki i smaczny dzień. Niecodzienną formą zajęć okazało się również zaproszenie dzieci z Wrzesiny na warsztaty malowania aniołów. Na zakończenie ferii zorganizowaliśmy ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

R.D.