swietlica kawkowo festyn 030617r 1 20170606 1290507829Dzień Dziecka to coś, na co najmłodsi czekają cały rok. Właśnie z tej okazji w dniu 03.06.17r na placu przy świetlicy wiejskiej w Nowym Kawkowie odbył sie festyn dla dzieci zorganizowany przez sołectwo Nowe Kawkowo.

Dla bardzo licznie zebranych dzieci tego dnia czekało pełno najróżniejszych atrakcji, które sprawiły im wielką radość. W programie imprezy znalazły się m.in. malowanie twarzy, mega bańki, zabawy rekreacyjno-sportowe, grupa szczudlarzy, domek dmuchany. Na małych łakomczuszków czekał kącik ze słodkościami,lodami i goframi z bitą śmietaną. Dzieci z wielką ochotą brały udział we wszystkich przygotowanych konkurencjach. Największą radość sprawiła wszystkim bitwa na wodne balony "face tu face". W trakcie festynu nasi najmłodsi mieli okazje spróbować swoich sił i pouczyć sie chodzenia na szczudłach, pobawić się flowerstickami i talerzami cyrkowymi. Dzieki zdolnościom plastycznym naszych dzieci został namalowany mega obraz. W trakcie festynu dzieci prócz słodkości były wielokrotnie obdarowywane upominkami od sponsorów. Na koniec zabawy czekało na dzieci rozpalone ognisko z kiełbaskami. Tego dnia wszystkie dzieci świetnie się bawiły czego dowodziły roześmiane twarzyczki.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim naszym sponsorom za wsparcie naszego festynu poprzez przekazanie nagród rzeczowych i słodkości, dzięki którym stał się on jeszcze bardziej atrakcyjniejszy. Szczególne podziekowania należą się Firmie ANGO ENGM, p.Danusi Kuc, Sklepowi "Mazak" z Jonkowa, Aeroklubowi Warmińsko-Mazurskiemu, Bankowi Żywności, p.Grzegorzowi z grupy szczudlarskiej. Dziękuję wszystkim, którzy swą pracą i pomocą wsparli organizację naszego festynu.

M.M.