Drukuj

Zaledwie tydzień po wycieczce do Malborka, w środę 18 sierpnia, dzieci ze świetlicy wiejskiej w Jonkowie oraz Godek, Starego Kawkowa i Stękin po raz kolejny mogły wziąć udział w niezwykle interesującej wycieczce. Tym razem ich celem stała się Łeba, niewielkie miasto od lat konkurujące z innymi nadmorskimi kurortami o miano letniej stolicy Polski.

Najważniejszą atrakcją była oczywiście kąpiel w morzu, nie wszystkie bowiem dzieci miały możliwość w tym roku przebywać nad Bałtykiem. Ciepła woda i przede wszystkim fale morskie, w których do woli można było poszaleć sprawiły, że nikomu, kto zdecydował się na kąpiel, nie chciało się wychodzić z wody. Niemniej jednak pobyt na plaży nie był jedyną atrakcją. Samo miasteczko jest bowiem bardzo ładne i spacer po nim dostarczył uczestnikom wielu wrażeń.

Zaś szczególnie zapamiętana zostanie wizyta w Parku Jurajskim, chyba największym w Polsce i najciekawszym parku dinozaurów. Pobyt tam był nie tylko czysto turystyczną atrakcją, ale i swoistym wydarzeniem edukacyjnym, jako że wędrując licznymi szlakami umiejscowionymi w naturalnym krajobrazie nadmorskim dzieci poznawały kolejne okresy z dziejów ziemi i mogły zobaczyć, a także dotknąć stworzeń, które ją niegdyś zamieszkiwały. Ponadto mogły się także zaznajomić z warunkami życia przodka człowieka – neandertalczyka. Dla tych, którym atrakcji było jeszcze za mało pracownicy parku przygotowali plac zabaw, na którym większość dzieci pozbywała się nadmiaru nagromadzonej energii.

Przeżyciem nie tylko edukacyjnym, ale przede wszystkim estetycznym były odwiedziny w muzeum Motyle Świata, które choć liczy sobie zaledwie jedenaście lat zgromadziło już ponad 3000 tysiące okazów motyli z całego świata. Niezwykłość tych delikatnych owadów, ich barwy i kształty, często tak odmienne od spotykanych na co dzień sprawiły, że każdy kto wszedł do muzeum, nie pozostawał obojętny na zgromadzone w nim piękno.

Dlatego wycieczka, choć zakończyła się późno i mogła być męcząca (zwłaszcza z uwagi na długą podróż) na długo pozostanie w pamięci uczestników i będzie budzić przyjemne wspomnienia