Drukuj

W marcu podczas zajęć wykonane zostały pojazdy z rolek po ręcznikach papierowych, dzieci nauczyły się jak złożyć kopertę z kartki papieru i wykonały dekorację na tablicę korkową. Na zajęciach powstały kolorowe prace z modeliny i biało-szare owieczki z masy solnej.

 

Większość czasu dzieci spędziły na wykonywaniu ozdób wielkanocnych. Powstały zajączki, owieczki, jajeczka oraz podstawki na jajka. W każdą środę odbywały się zajęcia taneczne. W naszej świetlicy odbyło się też dwuetapowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika medycznego. Podczas przedświątecznych mini warsztatów uczestnicy zajęć wykonywali wianki świąteczne.

Gminne Warsztaty Wielkanocne odbyły się w sobotę 24 marca 2018 roku. Przy trzech stanowiskach pracowali instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury. Tradycyjnie przed Niedzielą Palmową każda osoba mogła wykonać palmę, ozdobę świąteczną w formie dekoracyjnego jaja i zajączka ze słomy. Podczas warsztatów można było skosztować ciasta i napić się kawy, jednocześnie wspierając akcje charytatywną.

MT