Drukuj

W Jonkowie wakacje rozpoczęte zostały wspólnym działaniem podejmowanym w projekcie „Laboratorium Lokalne”. Zadania do wykonania, zabawa i zachwyt z uzyskanych efektów towarzyszyły uczestnikom na każdym etapie działań.

 

Momentami było trudno, szczególnie podczas pokazów. Stres i nieoczekiwane sytuacje nie zniechęcały ale wręcz umacniały i mobilizowały do intensywnego działania. To były bardzo ciekawe doświadczenie, za które składamy podziękowania Oli i Adamowi, Wiktorii i Paulinie, którzy wprowadzili grupy z Jonkowa w nowy wymiar działań lokalnych.

Po zmaganiach laboratoryjnych rozpoczęły się planowe, świetlicowe zajęcia wakacyjne.Dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach; ustalały zasady uczestnictwa w zajęciach, malowały obrazki i pojemniki, kleiły, formowały i ozdabiały na zajęciach plastycznych. Tworzyli letnią biżuterię. Kroili, doprawiali i smażyli na zajęciach kulinarnych. Uczestniczyli w zorganizowanych wyjazdach do Parku Linowego Nowa Makumba i na Olsztyńską Plażę Miejską.W lipcu odbyły się warsztaty, podczas których młodzi ludzie mogli oglądać świat z innej perspektywy poruszając się na szczudłach.W sierpniu podopieczni wykonywali prace z różnych materiałów tj. organzy, tiulu i filcu. Pracowali z masami plastycznymi, kolorowymi i takimi jak masa papierowa, na którą kolor trzeba nanieść. Malowali na dużym formacie, kleili motyle z gazet, formowali drzewka z drutu wykonywali łódeczki z kory i kolorowe sałatki.W sierpniu też tradycyjnie odbył się biwak, tym razem w Jonkowie i z udziałem harcerzy, którym serdecznie dziękuje za udział w przedsięwzięciu. W sierpniu podopieczni świetlicy pojechali do kina i na basen, uczestniczyli też w wycieczce rowerowej. Zakończenie wakacji odbyło się w stadninie koni w Gutkowie. Wszystkim podopiecznym serdecznie dziękuje za miło spędzony wakacyjny czas.

MT