Drukuj

Podczas grudniowych popołudniowych zajęć, podopieczni świetlicy wykonywali ozdoby świąteczne. Wycinali i ozdabiali gwiazdki, składali choinki z papieru, dekorowali mniejsze i większe bombki. Na styropianowe talarki oraz mniejsze bombeczki nakładana była masa śniegowa zrobiona z farby, kleju oraz kaszy.

swietlica jonkowo grudzie 2016 14 20170102 1803075879Bardzo ciekawy efekt takich śnieżnych dekoracji potęgował zastosowany na koniec biały połyskujący brokat. Część dekoracji oraz kartki świąteczne zawisły na tablicy ściennej oraz na choince. W grudniu w świetlicy gościnnie zajęcia poprowadziła Pani Danusia, która odkryła przed chętnymi dziećmi tajniki robótek na drutach. Podczas mini warsztatów w Jonkowie po raz pierwszy wykonywane były pracochłonne ale bardzo piękne bombki przestrzenne. Widok kawałka maleńkiego, bajkowego świata zamkniętego w akrylowej kuli wzbudza niesamowite wrażenia. Zapraszam do oglądania naszych prac w galerii.Po świętach nadal malowaliśmy, sklejaliśmy i składaliśmy bombki przestrzenne, obsypywaliśmy sztucznym śniegiem gałązki - chyba z tęsknoty za śniegiem. Piekliśmy i ozdabialiśmy maślane kruche ciasteczka, graliśmy w różne gry i tak doczekaliśmy Nowego Roku ! Załączam serdeczne podziękowania dla Pani Danusi z Jonkowa za poświęcony czas i podarowane materiały.

MT

Kolejne Świąteczne Warsztaty w Jonkowie odbyły się w piątek 16 grudnia. Całe rodziny uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez wychowawców świetlic z Jonkowa, Kawkowa, Łomów i Wrzesiny. Podczas zajęć warsztatowych powstawały bajkowe anioły, atrakcyjne stroiki z żywego igliwia, niezwykłe papierowe choinki a piernikowe chatki zostały pięknie przeobrażone przy użyciu lukru i kolorowych posypek. Kolejne warsztaty minęły w spokojnej, niczym nie zakłóconej, przedświątecznej atmosferze.

MT