Drukuj

Dnia 18 kwietnia 2009 roku dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Jonkowie wzięły udział w akcji „ZMIENIAMY I CHRONIMY” zorganizowanej przez studentów III roku socjologii i administracji publicznej WSIiE TWP w Olsztynie.

 

 

Celem akcji było zademonstrowanie związku z przyrodą, zwrócenie uwagi na problemy środowiska, budzenie świadomości i wrażliwości ekologicznej, zarówno dzieci, jak i młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw w kontaktach z przyrodą.

Akcja rozpoczęła się o godz. 9.30 zbiórką  na Placu 650-lecia Jonkowa. Na miejscu rozdane zostały rękawce ochronne oraz worki foliowe. O godzinie 10.00 licznie zgromadzeni uczestnicy akcji (władze gminne, młodzież szkolna i nauczyciele, studenci oraz mieszkańcy gminy), podzieleni na trzy kolumny wyruszyli w kierunku Łomów do rezerwatu „Kamienna Góra”, gdzie wspólnymi siłami oczyścili teren z nagromadzonych tam śmieci. Po dwóch godzinach ochotnicy wrócili do Jonkowa, po drodze zbierając liczni nagromadzone śmieci z przydrożnych rowów.

Podsumowanie akcji odbyło się w czasie zorganizowanego ogniska, na którym nie zabrakło kiełbasek i atrakcyjnych gadżetów dla dzieci.

Akcję udało się sprawnie zorganizować dzięki dużemu zaangażowaniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jonkowie.

Do zobaczenia za rok.

 A.P.