Drukuj

Ferie zimowe w 2016 roku przywitały nas wiosenną i trochę jesienną aurą i chociaż wypraw na sanki i śnieżnych zabaw nie było, to i tak dzieci mogły aktywnie spędzić czas podczas zajęć i zabaw w świetlicy oraz na powietrzu. W pierwszych dniach tygodnia z kolorowych baloników dzieci tworzyły zwierzaki i inne ciekawe rzeczy.

ferie 2016 1 20160622 2038977768Na podobraziach malowali reliefami i farbami trudne, bo bardzo małe aplikacje. Jak co roku montowaliśmy biżuterie łącząc poszczególne elementy. W czwartek 28 stycznia podopieczni świetlicy pojechali obejrzeć film w kinie Helios a w piątek wygniatali, wypiekali i ozdabiali ciasteczka.

W drugim tygodniu ferii dzieci łączyły kolorowe piłeczki, by po montażu oczek, czuprynek i nóżek powstały stonogi i inne robaczki. W kolejnych dniach podopieczni lepili cudeńka z gliny i naszywali na białe poduszeczki wycięte z kolorowego materiału elementy i wzory. Tak powstały poduszeczki bardzo kolorowe o charakterze dekoracyjnym! W czwartek 4 lutego dzieci ze świetlicy przez ponad dwie godziny bawiły się w Warmiolandii w Olsztynie, a ostatniego dnia ferii wykonali bajecznie kolorowe kamieniczki z drewna. Kolejne ferie minęły a my zapraszamy do oglądania naszych prac w galerii.

MT