W drugiej połowie wakacji z myślą o męskiej części uczestników zajęć świetlicowych zaprosiłam Patrol Saperski, który okazał się ciekawostką nie tylko dla chłopców! Dziewczynki równie chętnie słuchały, zadawały pytania a później przebierały się w saperskie dość ciężkie „wdzianka”.

 

Uczestnicy zajęć porozumiewali się z Patrolem Saperskich przy użyciu krótkofalówek. Chłopcy bardzo poważnie potraktowali urządzenie do wykrywania (nie tylko niewypałów ;) Razem pod okiem specjalistów zbadaliśmy grunt. Plac zabaw w Godkach jest w każdym razie całkowicie bezpieczny.

Podczas sierpniowego wypoczynku wyjechaliśmy na basen, uczestniczyliśmy w finale gry fabularnej. Pojechaliśmy również do Wrzesiny na zajęcia na których malowaliśmy porcelanowe kubeczki, talerzyki i filiżanki. Specjalnymi kolorowymi farbami dokonaliśmy cudów na białej porcelanie. Nasze cudowne wzory zostały nieodwracalnie utrwalone w piekarniku.

Na zakończenie wakacji w Kawkowie zostało zorganizowane spotkanie podopiecznych większości świetlic wiejskich na którym bardzo dobrze się bawiliśmy. 
Wakacje się skończyły ale w naszej świetlicy spotykamy się przez cały rok, więc spokojnie poczekamy na następne!

M.T.